W ramach Dni Seniora odbędzie się 6 seansów filmowych przygotowanych specjalnie dla seniorów (17, 18 i 19 września w godzinach popołudniowych).
Miejsce: Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, Wrocław.
Sala 3 (169 miejsc), cena biletu: 10 zł + 2 zł poczęstunek w kawiarni (kawa/herbata + ciastko)
Repertuar:
17 września 2013, wtorek
godz. 15.00 „NIETYKALNI”, reż. Olivier Nakache, Eric Toledano, Francja 2011, 112'
Wielki przebój francuskiego kina. Sparaliżowany na skutek wypadku milioner zatrudnia do pomocy i opieki młodego chłopaka z przedmieścia, który właśnie wyszedł z więzienia. Zderzenie dwóch, skrajnie różnych światów daje początek szeregowi niewiarygodnych przygód i przyjaźni, która czyni ich... nietykalnymi!
godz. 17.30 „HISTORIE RODZINNE” – pokaz przedpremierowy, reż. Sarah Polley, Kanada 2012, 108'
Niezwykły, przełamujący gatunkowe konwencje film nominowanej do Oscara scenarzystki, reżyserki i aktorki Sarah Polley, pokazuje, że prawda zawsze zależy od tego, kto ją przedstawia. Polley, w podwójnej roli filmowca i detektywa, prowadzi śledztwo, mające odkryć sekrety jej własnej rodziny. Rozmawia z wieloma osobami, otrzymując szczere, ale najczęściej sprzeczne odpowiedzi na te same pytania...
18 września 2013, środa
godz. 15.00 „TULIPANY”, reż. Jacek Borcuch, Polska 2005, 89'
Mały (Zygmunt Malanowicz), utytułowany kierowca rajdowy, przygotowuje się do wyścigu. Na przeszkodzie stają mu jednak problemy ze zdrowiem. Jego przyjaciele Lolek (Tadeusz Pluciński) i Matka (Jan Nowicki) odkrywają ponadto, że ukochany samochód Małego (Ford Capri) został skradziony. Wraz z Dzieciakiem (Andrzej Chyra), synem Małego, postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce. Mimo, że bohaterowie znają się od lat, pomocna dłoń podana przyjacielowi pozwoli im wszystkim dowiedzieć się więcej o wzajemnych relacjach.
godz. 17.00 „PIĄTA PORA ROKU”, reż. Jerzy Domaradzki, Polska 2012, 96'
Z pozoru wszystko ich dzieli. Witek (Marian Dziędziel) to owdowiały kierowca, który przejechał w życiu tysiące kilometrów, ale nie zobaczył jeszcze nic poza rodzinnym Śląskiem. Barbara (Ewa Wiśniewska), nauczycielka muzyki, nie może pozbierać się po utracie bliskiej osoby. Pragnąć spełnić ostatnie życzenie partnera i rozsypać jego prochy nad morzem, kobieta zwraca się o pomoc do Witka. W trakcie obfitującej w zaskakujące odkrycia podróży na drugi koniec Polski, dwie zagubione dusze połączy przyjaźń, która pozwoli przezwyciężyć najgłębsze różnice.
19 września 2013, czwartek
godz. 15.00 „NIEBO W GĘBIE”, reż. Christian Vincent, Francja 2012, 105'
Film inspirowany historią prezydenta Francji Francoisa Mitteranda i jego szefa kuchni w spódnicy. Hortense Laborie, mistrzyni kuchni z Dordonii, obejmuje stanowisko osobistego kucharza prezydenta. Pomimo zazdrości kolegów po fachu, dzięki sile swojego charakteru Hortense szybko zyskuje autorytet. Przygotowywane przez nią potrawy trafiają nie tylko do podniebienia, ale i do serca prezydenta. Na szczytach władzy na prezydencką kucharkę czeka jednak wiele pułapek.
godz. 17.30 „ZAKOCHANY ZRZĘDA” – pokaz przedpremierowy, reż. Paul Andrew Williams, Wielka Brytania, Niemcy, 2012, 93'
Ona (Vanessa Redgrave) - chora, ale niezmiennie pogodna, otwarta na ludzi, uśmiechnięta i życzliwa, uczęszcza na próby chóru emerytów w osiedlowej świetlicy. On (Terence Stamp) - zgorzkniały, stroniący od ludzi, dowozi tylko swoją schorowaną żonę na próby, samemu nie wchodząc na salę. Ponieważ chór przygotowuje się do konkursu śpiewaczego, instruktorka wybiera repertuar składający się z dość zaskakujących i nieoczywistych szlagierów. Artur, kochający Marion bezgranicznie, pogrążający się coraz bardziej w smutku i samotności, uważa to wszystko za bzdurę. Podczas całej historii bohater, pod wpływem ciągy rozmaitych perypetii, przechodzi przemianę, stając się innym człowiekiem, pojednując się z synem i otwierając się bardziej na świat.
25 września 2013, środa
godz. 14.00 "UCZTA BABETTE", reż. Gabriel Axel, Dania 1987, 102'
Legendarny film nagrodzony Oscarem dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego. Babette jest francuską służącą pracującą u dwóch ascetycznych córek pastora. Swą wymyślną sztuką kucharską bałamuci skromnych i pobożnych mieszkańców rybackiego miasteczka w Jutlandii końca XIX wieku. Tradycyjna zupa chlebowa smakuje latami coraz bardziej, a kulinarne uwodzenie rozkwitających nagle purytanek osiąga szczyt w momencie, gdy Babette przeznacza wysoką wygraną na loterii na pierwszorzędną, wystawną kolację...
awawron, 17-09-2013, odsłon: 737 |